Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Výstup na Choč

Športový klub

 

 Aktuálne informácie

 obr_OrSTZ.jpg


 


 

Výstup na ChočVytlačiť
 

5. júna 2011 Valaská Dubová

V nedeľu 5. júna 2011 Turistický oddiel v Dlhej nad Oravou usporiadal výstup na Choč. Zúčastnilo sa ho 27 účastníkov a z toho aj jeden pes. Najmladší účastník bol Richard Kukla (6 ročný) a najstaršia účastníčka výstupu bola Mária Kuklová st. ( 75 ročná).

Výstup sme začali vo Valaskej Dubovej odkiaľ sme pokračovali po smerových tabuliach až na sám vrchol Choča. S malými prestávkami sa nám podarilo zdolať vrchol asi za 3 hodiny. Počasie nám počas celej túry prialo a preto sme mali zo štítu nádherný výhľad na okolité dediny a na Oravu a Liptov.

Potešili sme sa účasti aj mladých aj starších turistov. Počas celého výstupu vládla dobrá atmosféra a cestu sme si krátili rozprávaním a sprevádzal nás neustále smiech. Cesta späť z vrcholu už síce nemala konca kraja, ale všetci sme zišli úspešne až k autobusu a zaobišlo sa to bez zranení. Dobre nám vo Valaskej Dubovej padlo zaslúžené chladené pivko, ktorému sa potešil každý účastník. Myslíme si, že každý, kto sa zúčastnil výstupu má naň len tie najlepšie spomienky, pretože dnes nás už nohy nebolia a už aj svalovica prešla a môžeme sa tešiť na ďalšiu spoločnú túru.

Všetkým účastníkom ďakujem.

Rabianska

 

 
 

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka