Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Výstup na Babiu horu

Športový klub

 

 Aktuálne informácie

 obr_OrSTZ.jpg


 


 

Výstup na Babiu horuVytlačiť
 

20. augusta 2011 Babia hora

V sobotu 20.08.2011 turistický oddiel Dlhá nad Oravou zorganizoval výstup na Babiu horu. Naša trasa sa začala pri hájovni, kde Pavol Orzságh Hviezdoslav napísal svoje dielo Hájnikova žena. Mnoho z nás sa vrátilo do mladších rokov, nakoľko mnohé výlety zo školských lavíc viedli práve k tejto hájovni. Odtiaľ sme po žltej značke začali asi 3 hodinový výstup na Babiu horu, ktorej výška je 1725 m. n. m. Každý si sám určil svoje tempo chôdze, nakoľko boli medzi nami aj deti a starší.

Celou cestou na vrchol nás sprevádzali oblaky, ktoré ako keby sa naháňali po oblohe. Fúkal nepríjemný severák, ale ani ten nám neubral na dobrej nálade. Každý si poobliekal bundy, svetre a tak sme spoločne čelili nepríjemnému chladu. O 12:00 hod. sme sa všetci spolu zúčastnili svätej omše na vrchole Babej hory. Vietor trošku utíchol, rozohnal oblaky a nám sa naskytol nádherný výhľad na okolité dediny a prírodu, ktorej súčasťou sme boli chvíľu aj my. Začali sme pomaly schádzať dolu a slniečko nám začalo silnejšie svietiť a my sme boli radi aj za tieň, čo nám poskytovali okolité stromy.

Autobus nás už čakal pri hájovni a na spoločnej ceste sme ešte zobrali aj našich futbalistov – dorast Dlhá nad Oravou, ktorý hrali futbalový zápas v Námestove, proti Sihelnému. Tak ako nám prialo počasie, našim futbalistom prialo zase šťastie a vyhrali 1:0. V autobuse bolo veselo a tak sme si spolu aj s futbalistami zaspievali.

Dúfam, že všetci boli spokojní, aj keď trošku unavení. Už sa tešíme na ďalší spoločný výstup.

Turistický oddiel Dlhá nad Oravou

 

 
 

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka