Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Mierový beh sa pobeží aj cez Dlhú nad OravouVytlačiť
 

Mierový beh je štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorú nesú cez viac než 140 krajín sveta státisíce dobrovoľných bežcov. Pochodeň symbolizuje všetko, čo nás spája – mier, priateľstvo, porozumenie a harmóniu – napriek našim rozdielnym národnostiam, kultúram či vieram. Každý sa môže k štafete pripojiť, vložiť do pochodne svoju dobrú vôľu a poslať ju ďalej do celého sveta.

mierovy beh.jpg

Tento beh sa na Slovensku pobeží aj cez DLHÚ NAD ORAVOU!!!. Bežci by sa u nás mali stretnúť pred budovou obecného úradu 22. júna 2017 o 15:00 hod.

Harmonogram behu (štvrtok 22.06.2017):

Zázrivá 8:15 - 9:15

Párnica 10:00 - 11:00

Oravský Podzámok 12:15 - 14:15

Dlhá nad Oravou 15:00 - 15:30

Tvrdošín 16:30

Pripojte sa k behu kdekoľvek po trase ako jednotlivec, rodina alebo skupina.

Všetky zaujímavosti a ostatní informácie O mierovom behu nájdete na www.peacerun.sk

 

Peace-Run-2017-plagat-A3-Za.jpg


 
 

Uzávierka cesty v Strečnianskej úžineVytlačiť
 

Informácia o úplnej uzávierka plná uzávierka.pdf plná uzávierka.pdf (298.1 kB)

 
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektrinyVytlačiť
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny distribucia.docx distribucia.docx (11.6 kB)

 
 

Divadelné predstavenie v kultúrnom dome Dlhá nad Oravou 16.4.2017 o 17:00 hod.Vytlačiť
 


 
 

Združenie Euroregión Tatry opäť úspešné!Vytlačiť
 

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásilo v novembri 2016 Výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie dotácie na projekt, ktorý je zameraný na podporu regionálneho rozvoja pre subjekty územnej spolupráce na rok 2016. Združenie Euroregión Tatry bolo úspešné a získalo v rámci spomínanej výzvy podporu pre projekt pod názvom Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu „Tatry“. V partnerstve so Zväzkom Euroregión „Tatry“, Európskym zoskupením územnej spolupráce Tatry, Prešovským samosprávnym krajom, mestom Kežmarok a obcami Dlhá nad Oravou, Krivá, Sedliacká Dubová a Chmeľnica začalo Združenie Euroregión Tatry s realizáciou projektu v mesiaci január 2017.  Kompletný strategický cezhraničný projekt Euroregiónu „Tatry“ pod názvom Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier zahŕňa realizáciu viac ako 250 km cyklistických, bežeckých, turistických a náučných trás s cieľom vytvoriť neprerušenú, bezpečnú a priaznivú regionálnu sieť cyklotrás. Navrhovaná trasa predpokladá spájanie regiónov (Spiš, Podhalie, Orava a Liptov), zlepšenie dostupnosti a sprístupnenie unikátnych miest a lokálnych hodnôt krajinného, kultúrneho, historického a prírodného charakteru na oboch stranách hranice, podporu rozvoja voľnočasových aktivít šetrných voči životnému prostrediu, zdravý životný štýl, aktívny oddych a bezmotorové formy dopravy. Keďže medzi návštevníkmi nášho euroregiónu evidentne dochádza k vzostupu cykloturistiky, bolo rozhodnuté, že v rámci podporeného projektu Združenia Euroregión Tatry pod názvom Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu „Tatry“  budú vypracované: 1. Dvojstupňová dokumentácia v Dlhej nad Oravou – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby, 2. Dvojstupňová dokumentácia v Krivej – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby, 3. Dvojstupňová dokumentácia v Sedliackej Dubovej – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby a 4. Dvojstupňová dokumentácia v Chmeľnici – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby za účelom postupného vybudovania týchto úsekov cyklochodníka. Cieľom je postupne poprepájať jednotlivé úseky cyklochodníka na slovenskej a poľskej strane Euroregiónu „Tatry“. Realizácia projektu v budúcnosti so sebou prinesie výhody pre celú lokálnu spoločnosť v podobe zvýšenia turistickej návštevnosti bez dopadu na životné prostredie, vzbudenie nových podnikateľských iniciatív a vytvorenie podmienok pre aktívny odpočinok. Celková výška rozpočtu projektu činí: 42.650,12 € (z toho: spolufinancovanie z rozpočtovej kapitoly MDVaRR SR vo výške: 38.771,92 € a vlastné zdroje: 3.878,20 €).

 

                                             Ing. Radoslava Krafčíková

poverená riadením kancelárie Združenia Euroregión Tatry

 

„Tento projekt bol podporený z rozpočtovej kapitoly

Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky“

 

                       

 

 


 
 

Valné zhromaždenie Pozemkového spoločenstva majiteľov holí Dlhá nad Oravou Vytlačiť
 

Pozvánka na valné zhromaždenie pozvánka PS.pdf pozvánka PS.pdf (408.7 kB)

 
 
Položky 1-6 z 223

dnes je: 22.6.2017

meniny má: Paulína

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka