Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Dospelý 10. kolo: Vavrečka vs. Dlhá nad OravouVytlačiť

Vavrečka – Dlhá nad Oravou 1:0 (1:0)

Gól: Pleva (z 11 m)

V úvodných minútach sa hral medzišestnástkový futbal. Za zmienku stojí iba strela Michala Holmíka v 11.min, no tú brankár hostí bravúrne zneškodnil. Vavrečka sa dostala do vedenia v 17. min, keď Pleva premenil penaltu. O 3 minúty nebezpečne vystrelil Hrubjak, ale aj túto strelu brankár hostí chytil. V 29. min mali domáci futbalisti opäť výhodu pokutového kopu, no tentokrát ju nevyužili. O 10 minút pálil spoza šestnástky Hrubjak, no jeho strela tesne minula bránu. V samom závere prvého dejstva sa k slovu dostali aj futbalisti Dlhej, ale ich hráč svoj samostatný nájazd nepremenil.

V druhom polčase sa toto veľa neudialo. Za zmienku stojí iba strela Revaja v 48. min, s ktorou si však Šimánek poradil. Obe mužstvá pozorne bránili a útočníkov nepúšťali do žiadnych vážnejších šancí. Vavrečka si taktickou hrou víťazstvo postrážila a naďalej tak bojuje o prvenstvo v tabuľke. PAVOL HOLMÍK

Zostava domácich: J. Holub – Tomaštík, Š. Holmík, Čiernik, Gemeľa, M. Holmík, Hrubjak, Pleva, Revaj, P. Holub, Košťál (85. R. Holmík)

Zostava hostí: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Šutta, Zavoďančík, D. Capuliak, Dančo, Daňa, Kurčinka (80. Šeliga)

ŽK: Š. Holmík, Tomaštík, R. Holmík, Hrubjak – Kurčinka, Zavoďančík, D. Capuliak, Šeliga

Rozhodcovia: Vajdiar – Kubolek, Gerek

Dohrávka: Dlhá nad Oravou vs. LiesekVytlačiť

2820777_1000x.jpegDlhá nad Oravou – Liesek 6:1 (3:1)

Góly: I. Jendrišek 2, R. Jendrišek 2, Maslo, D. Capuliak – Repka

Dohrávaný zápas 8. kola priniesol od úvodu útočný futbal. Hneď v prvej minúte mali hostia veľkú možnosť, ale Šimánek podržal svoj tím. V 6. min sa už skóre menilo. Prihrávka z ľavej strany našla na opačnej úplne voľného Ivana Jendriška, ktorý už nemal problém loptu dopraviť do siete. O 4 minúty bolo vyrovnané. Strelu ľavou nohou pekne zakrútil ku tyči Lukáš Repka. Gólové hody pokračovali. V 16. min ukázal veľký prehľad Matej Maslo. Namiesto tvrdej strely z hranice šestnástky zvolil technickú strelu. Matejčák bol prikrátky. V 26. min už Dlhá viedla 3:1. Presadil sa najlepší strelec Róbert Jendrišek.

Aj po zmene strán pokračoval gólový festival. Hru diktovali domáci futbalisti. Liesek prišiel na zápas iba s jedenástimi hráčmi. Sily mu postupne ubúdali, no inkasované góly pribúdali. Za domáce mužstvo sa postupne presadili bratia Ivan a Róbert Jendriškovci a skóre uzavrel v 87. min Dávid Capuliak.

Víťazstvom sa dostala Dlhá na čelo tabuľky najvyššej oravskej súťaže. Medzi strelcami sa zas osamostatnil na prvom mieste Róbert Jendrišek. Má už na konte deväť presných zásahov.

Zostava domácich: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, T. Mores, Maslo, Šutta, Zavoďančík (75. Šeliga), D. Capuliak, M. Mores (67. Polák), Dančo (81. Špavor)

Zostava hostí: Matejčák – M. Chovančák, Baňák, Kubolek, P. Hrkeľ, Repka, Kubás, Kaník, Poláček, Žulko, Zembjak

Plníme vaše priania a požiadavky

Mapovú aplikáciu sme zlepšili na základe vašich podnetov a skúseností, aby spĺňala vaše očakávania, odpovedala na všetky vaše otázky a ľahko sa ovládala.

Dospelý 8. kolo: Zákamenné vs. Dlhá nad OravouVytlačiť

znak TJ Dlhá.jpgZákamenné – Dlhá nad Oravou 1:3 (1:2)

Góly: Sivčák – R. Jendrišek 2, Janota

V Zákamennom sa hral od úvodu vyrovnaný zápas bez väčších šancí na jednej či druhej strane. Hostia sa dostali do vedenia v 20. min, keď sa po rohovom kope presadil Róbert Jendrišek. Strelený gól Dlhú nakopol a mala viac z hry. Jej tlak vyústil aj do druhého gólu, ktorý dal v 32. min Michal Janota. Dvojgólový náskok však hostia dlho neudržali, pretože o dve minúty sa hlavičkou po rohu presadil Stanislav Sivčák a bolo znížené. Za stavu 1:2 mužstvá odišli do kabín. Po zmene strán Zákamenné chcelo vyrovnať a súpera zatlačilo pred vlastnú bránu. Hostia dobre bránili a v 56. min po rýchlom protiútoku zvýšil svojím druhým gólom v zápase Róbert Jendrišek na 1:3. V záverečnej polhodine sa domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, no dvojgólové manko už nezmazali a tak prehrali doma s Dlhou 1:3. PETER KOCÚR

Zostava domácich: Ferenčík – Belicaj, Sivčák (66. R. Florek), Klimčík, M. Florek (75. Račák), Verníček, Magdiak (58. Kostolňák) , Kovaľ, Juriga, Večerek, Kakus

Zostava hostí: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Kordiak (70. Kurčinka), Maslo, Šutta, Kanderka, Zavoďančík (86. Gonos), Capuliak

ŽK: Večerek, R. Florek – Maslo

Rozhodovali: Mensár – Badár, Gerek

Oznámenie o doručení písomnostiVytlačiť

Oznámenie o doručení písomnosti

Obec Dlhá nad Oravou v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje

Štefan Hurita, bytom Dlhá nad Oravou

že mu bola doručená písomnosť na adresu Dlhá nad Oravou 250 (čo je adresa Obec Dlhá nad Oravou 250). Po dobu osemnástich dní od vyvesenia bude písomnosť uložená na Pošte Dlhá nad Oravou, kde si ju môže prevziať.

Karla Hutirová, bytom Dlhá nad Oravou

Dospelý VI. kolo: Dlhá nad Oravou vs. Oravský PodzámokVytlačiť

27719_392290784161_8235760_n.jpgDlhá nad Oravou – Or. Podzámok 2:0 (0:0)

Góly: D. Capuliak, R. Jendrišek

Zápas prebiehal v priateľskom duchu. Strieľalo sa na obidve brány. Obe mužstvá mali nepremenené šance. Prvý gól hry padol až v druhom polčase. Z priameho kopu otvoril skóre domáci Dávid Capuliak. Dlhá nepoľavila a v poslednej minúte pridala ďalší gól. Strieľal Róbert Jendrišek a uzavrel stav stretnutia na 2:0. Body tak zaslúžene ostali na domácej pôde.⋌IVAN JENDRIŠEK

Zostava domácich: Šimánek, D. Capuliak, I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Maslo, Šutta, Mores, M. Capuliak, Ťapajna (68. Zavoďančík), Kukla (81. Dančo)

Zostava hostí: Bukna, T. Maslo, F. Harezník, M. Harezník, Mihálik, Hutko, Medvecký (76. Straka), Cengel (66. Jurovčík), J. Holubčík, P. Maslo, M. Holubčík (58. Chromek)

ŽK: I. Jendrišek, R. Jendrišek, Kukla – Harezník, P. Maslo, Jurovčík

Rozhodcovia: Janidžár – Čučka, Kohár

7. kolo TJ Tatran Klin vs. TJ Družstevník Dlhá nad Oravou

Zápas v 8. minúte rozhodca ukončil z dôvodu nepriaznivého počasia a nespôsobilému terénu. Zápas sa odohrá 29.09.2017 o 16:00hod.

Položky 1-6 z 250

dnes je: 17.10.2017

meniny má: Hedviga