Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

2. ročník letného turistického prechodu Dlhánskym chotárom

Športový klub

 

 Aktuálne informácie

 obr_OrSTZ.jpg


 


 

2. ročník letného turistického prechodu Dlhánskym chotáromVytlačiť
 

18. júna 2011 Dlhá nad Oravou

Naša obec sa na Orave dostáva do povedomia aj organizovaním letného turistického prechodu Dlhánskym chotárom, ktorý dňa 18. júna 2011 už po druhýkrát usporiadal tunajší Športový klub. Letného turistického prechodu Dlhánskym chotárom sa zúčastnilo 103 účastníkov. Pred odchodom po dlhánskom chotári sa účastníci zaregistrovali v kultúrnom dome. Za účastnícky poplatok dostali vlajku, lístok na guľáš a malú pozornosť pre deti, ako aj dospelých.

Okolo 09.00 hod. sa vybrala hlavná skupina peších turistov po vyznačenej trase. V uvedené júnové ráno obloha dávala na známosť, že slnko počas dňa bude skúpe na jeho lúče a skôr môže dôjsť k osvieženiu dažďom. Nestalo sa tak, a počas celej akcie povieval osviežujúci vetrík.

Asi po trojhodinovej túre sa všetci účastníci stretli v priestranstve poľovníckej chaty, kde príslušníci Policajného zboru z oddelenia služobnej kynológie OR PZ v Dolnom Kubíne predviedli ukážky z výcviku služobných psov (pri zadržaní nebezpečného páchateľa, pri vyhľadávaní drog a omamných látok), ktoré veľmi zaujali deti, i dospelých. Pri niektorých ukážkach si účastníci sami mohli vyskúšať silu služobného psa pri zadržiavaní páchateľa. Počas týchto akcií a ukážok bol podaný odborný výklad, ako možno psíkov vycvičiť.

Po krátkom programe sme sa všetci poriadne vyhladnutí tešili na kotlíkový guľáš, ktorý veľmi dobre pripravili Rasťo Kožienka a Jožko Sojčák s pomocníkmi. Po výdatnom guľáši sme si všetci zaspomínali a zaspievali obľúbené ľudové piesne. Pre deti boli organizátormi pripravené rôzne súťaže a hry. Na záver nám predviedli ukážky jazdci, z Jazdeckého areálu Húšť, na svojich vycvičených koníkoch, ako aj povozenie detičiek na voze.

Postupne od 15. 30 hod. do 16.00 hod. sa účastníci pobrali dole Magurou do dediny, lebo počasie a pribúdajúca únava dávali najavo, že dážď sa blíži.

Na záver:

My obyvatelia Dlhej nad Oravou môžeme byť určite hrdí na svoj chotár, na jeho krásy, rozmanitú prírodu a žblnkajúce potôčiky.

Poďakovanie patrí všetkým účastníkom 2. ročníka letného turistického prechodu Dlhánskym chotárom, ktorí si našli čas na to, aby hlbšie spoznali blahodarné účinky našej prírody. Zároveň ďakujeme Obecnému úradu, Agrodružstvu, Poľovníckemu združeniu a ďalším firmám, ktoré nám pomohli pri organizovaní tejto akcie.

Športový klub


 
 

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka