Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

1. ročník zimného prechodu Dlhánskym chotárom 2011

Športový klub

 

 Aktuálne informácie

 obr_OrSTZ.jpg


 


 

1. ročník zimného prechodu Dlhánskym chotárom 2011Vytlačiť
 

29. januára 2011 Dlhá nad Oravou

Športový klub – turistický oddiel usporiadal dňa 29. 1. 2011 - 1. ročník zimného prechodu Dlhánskym chotárom. Už v uvedené mrazivé sobotňajšie ráno sa javilo, že počas dňa bude krásne zimné počasie, priam stvorené pre turistiku a potulkami zimnou prírodou, čo sa odrazilo aj na veľmi vysokom počte účastníkov tohto prechodu.

Celkom sa zimného prechodu zúčastnilo do 300 účastníkov. Z toho asi 100 účastníkov zimný prechod prešlo trasu určenú pre lyžiarov na bežkách v dĺžke cca 19 km, i keď snehu trocha chýbalo a miestami bolo potrebné zložiť bežky. Zvyšných 200 účastníkov absolvovalo trasu pešo, a to dolinou Dlhánskej Magury v dĺžke cca 13 km. Veľmi nás potešila vysoká účasť - mladých, detí, seniorov z našej obce, ale i ďalších účastníkov z iných obcí, skratka všetkých, ktorí sa aktívne zapojili do tejto akcie. Za toto im patrí veľké poďakovanie.

Zároveň sa chceme ospravedlniť účastníkom, ak sa vyskytli nejaké nedostatky pri organizovaní zimného prechodu, nech nám to odpustia a do budúcna sa budeme snažiť tento zimný prechod vylepšiť.

Nakoniec sa chceme poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli finančne, resp. organizačne pri organizovaní tejto akcie a to Obecnému úradu, Urbárskemu a pozemkovému spoločenstvu, Agrodružstvu, firme Patrika Matysa, Jozefa Geloňa, Michala Koštúrika, Jána Tomáňa, Miroslava Kuvu, Jánovi Dulačkovi, Jozefovi Kuklovi, Pavlovi Kurčinkovi a rod. Milana Kurčinku.

Športový klub

organizačný výbor 1. ročníka zimného prechodu Dlhánskym chotárom


 
 

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka